Historia pończoch w skrócie

Historia pończoch w skrócie

Niemal każda kobieta znajdzie w swojej szafie parę rajstop. Dziś są często nieodłącznym elementem strojów z sukienkami czy  spódnicami w roli głównej. Stopniowo prawie zapomniano o bardzo popularnych niegdyś pończochach. Przez lata były synonimem kobiecości i klasy. Dziś kupują je miłośniczki stylu vintage, pin up a także kobiety szukające seksownej bielizny.

Skąd się wzięły pończochy?

producent pończochPoczątki tego elementu garderoby sięgają prawdopodobnie ok. XVI wieku. Co ciekawe początkowo wytwarzane z wełny stanowiły element głównie męskiego ubioru. Z czasem do wyrobu ich wyrobu zaczęto używać dużo droższego i delikatniejszego materiału- jedwabiu. Można było je zobaczyć zarówno na nogach mężczyzn jak i kobiet. Oczywiście tylko tych najbogatszych. Prawdziwa moda nadeszła w latach 40. Wiązało się to z użyciem w produkcji nowego, tańszego i bardziej wytrzymałego materiału jakim był nylon. Już w pierwsze dni od wprowadzenia na rynek nylonowych pończoch sprzedano tysiące egzemplarzy. Pończochy osiągnęły wówczas szczyt swojej popularności. Charakterystyczny szew z tyłu miał służyć nie ozdobie ale po prostu materiał był ręcznie zszywany. Stopniowo zaczęto stosować lycrę a sam proces produkcji został unowocześniony. Modę na pończochy zaczęły wypierać coraz lepiej dostępne rajstopy. Mimo to pończochy wciąż mają wielu fanów a każdy producent pończoch ma w swojej ofercie przeróżne kolory, wzory i modele.

Dziś choć pończochy nie są już tak popularne jak lata temu to wciąż są produkowane i chętnie kupowane przez ich fanki i fanów. Są nieodłącznym elementem większości erotycznych strojów, mogą nawet być fetyszem, jedna dalej są kobiety używające ich na co dzień. Wciąż dodają kobiecości i seksapilu. Noszone są do różnych stylizacji takich jak np. te w stylu retro.

Komentarze są wyłączone.