Nadruki na tkaninach

Nadruki na tkaninach

Niemalże na każdym kroku można spotkać nadruki na tkaninach, od zwykłej koszulki po firmową odzież. Na rzeczach prywatnych nadruki wyrażają najczęściej pewne cechy osobowości lub nawiązują do zainteresowań. Na rzeczach noszonych przez osoby pracujące w konkretnej branży czy firmie są to z reguły symbole z nimi związane. Jeden i drugi rodzaj cechuje właściwa technika naniesienia.

Flock i flex – różnice i podobieństwa

folia flex - niska cenaNanoszenie nadruku na tkaninę jest obecnie wykonywane z wykorzystaniem folii flex lub flock. Oba sposoby polegają na umieszczeniu za pomocą tych folii napisu lub grafiki wektorowej poprzez wykorzystanie temperatury. Technika ta pozwala na umieszczenie dowolnego motywu na każdym rodzaju tkaniny. Flex wykonany jest z poliuretanu lub PVC, zaś flock to włókna celulozowe. Różna struktura powoduje, że każda z nich, po za wyglądem zewnętrznym i rozciągliwością, jest preferowana do pewnych rodzajów tkanin. Obecna oferta folii zapewnia wybór z szerokiej oferty kolorów i efektów (takich jak refleksy, brokat czy luminescencja). Przez pewien czas nadruki wykonywane w ten sposób były przede wszystkim stonowane kolorystycznie. Powstał jednak sposób, który przez wykorzystanie odpowiednich tuszy pozwala na nanoszenie projektów wielobarwnych. Ma to znaczenie przede wszystkim jeśli chodzi o trwałość i zabezpieczenie przed przechodzeniem koloru z tkaniny na folię, bez względu na to w jaki sposób i czym była farbowana. Powszechne stosowanie tej metody nadruku powoduje, że czy jest to folia flock czy folia flex – niska cena tylko zachęca do korzystania z ofert specjalistów.

Oryginalna koszulka na co dzień, prezent dla wyjątkowej osoby, strój sportowy czy odzież robocza – nie ma znaczenia. Nadruk z folii sprawdzi się na każdym rodzaju. Wystarczy puścić wodze fantazji lub wykorzystać gotowy motyw, a nasza tkanina nabierze nowego charakteru.

Komentarze są wyłączone.