Naturalna koloryzacja henną

Naturalna koloryzacja henną

Farbowanie włosów to bardzo inwazyjny zabieg, któremu się poddaje niemalże co druga kobieta i co siódmy mężczyzna. Od kiedy zmiana koloru stała się banalnie prosta i można ją samodzielnie wykonać w domu, coraz więcej osób się na nią decyduje. Jednak na rynku mamy różne farby, dające odmienne efekty.

Czy warto stosować hennę do włosów?

henna do włosówKobieta zmienną jest i często lubi ingerować w naturalny kolor swoich włosów. Brunetki chcą być blondynkami, a blondynki brunetkami, to samo się tyczy pań o kręconych i prostych włosach. W klasycznych farbach znajduje się duża ilość rozjaśniacza i amoniaku, który głęboko wnika w łuski włosowe i zmienia kolor naturalnego pigmentu. Najbardziej niszczy włosy rozjaśnianie, ponieważ wypala pigment i zastępuje go nowym. Taki zabieg musi się odbić na ich kondycji, dlatego po farbowaniu tak ważna jest właściwa pielęgnacja i nawilżanie włosów. Są jednak dużo mniej inwazyjne metody na farbowanie włosów i należy do nich henna do włosów. Jest to produkt uzyskiwany z naturalnych roślin i zmienia kolor włosów w umiarkowany i ograniczony sposób. Jeżeli chcemy podkreślić naturalny kolor włosów, albo niewiele je rozjaśnić, lub przyciemnić, to henna sprawdzi się idealnie. To produkt do koloryzacji, który jest bogaty w witaminy i składniki odżywcze, które pielęgnują włosy. Nie zawiera amoniaku, a więc nie niszczy struktury włosów. Ma delikatny, ziołowy zapach, który nie podrażnia dróg oddechowych w trakcie aplikacji, tak jak to robi zwykła farba do włosów.

Warto stosować hennę jeżeli chcemy nieznacznie wpłynąć na nasz naturalny kolor włosów, Jest to delikatna koloryzacja, która nie niszczy włosów, a zapewnia długotrwały efekt. Henną są także barwione brwi i rzęsy. Właściwy odcień farby do włosów, powinien dobrać profesjonalny fryzjer.

Komentarze są wyłączone.