Odszkodowanie za wypadek z udziałem rowerzysty

Odszkodowanie za wypadek z udziałem rowerzysty

Wypadki rowerowe z udziałem rowerzystów zdarzają się niezwykle często. Często jesteśmy ich świadkami w miastach czy też mniejszych miejscowościach. Jako rowerzyści możemy dochodzić swoich praw i domagać się odszkodowania w przypadku, gdy wina za wypadek drogowy z naszym udziałem leży po stronie kierowcy. Aby tego dokonać, warto znać podstawowe zasady postępowania po wypadku komunikacyjnym.

Jakie kroki można podjąć po potrąceniu rowerzysty?

potrącenie rowerzystyKiedy zdarzy nam się wypadek podczas poruszania się na rowerze, najważniejszą rzeczą, która warunkuje wypłatę, jest wezwanie policji. Po sporządzeniu odpowiedniej notatki policyjnej można dochodzić odszkodowania z OC sprawcy wypadku. Potrącenie rowerzysty musi być także związane z udaniem się do szpitalnego oddziału ratunkowego, gdzie nasz stan zdrowia zostanie oceniony przez specjalistów, a po badaniach zostanie sporządzony odpowiedni dokument, poświadczający występowanie konkretnych uszkodzeń ciała. Musimy pamiętać o tym, iż zgłoszenie się do szpitala i niezwłoczne podjęcie leczenia jest gwarancją wypłaty pieniędzy na nasze konto. Podczas gdy sprawca wypadku nie posiada ważnego ubezpieczenia OC lub gdy określenie sprawcy jest niemożliwe, za wypłatę odszkodowania odpowiedzialny jest specjalny fundusz ubezpieczeniowy, wypłacający odszkodowania powypadkowe.

Warto zasięgnąć języka i dbać o to, by po wypadku z naszym udziałem powziąć wszelkie kroki, aby wypłata odszkodowania doszła do skutku. Po potrąceniu nas podczas jazdy na rowerze musimy bezwzględnie wezwać odpowiednie służby, które poświadczą zdarzenie dla towarzystwa ubezpieczeniowego. Możemy wtedy otrzymać zarówno odszkodowanie za poniesione szkody, jak i zadośćuczynienie, które należy się nam, gdy straty życiowe po wypadku są znaczne.

Komentarze są wyłączone.