Pomocna dłoń w sprzątaniu

Pomocna dłoń w sprzątaniu

 

Postęp techniczny wpływa także na branżę utrzymania czystości. Maszyny do sprzątania są coraz popularniejsze i bardzo często używane nawet w małych firmach sprzątających. Maszyny do czyszczenia automatyzują prace i pozytywnie wpływają na jakość świadczonych usług. Wiele firm w branży utrzymania czystości nie jest w stanie już wykonywać usług bez automatyki.

Maszyny do sprzątania

usługi sprzątającePracownicy utrzymania czystości, szczególnie sprzątający specjalne obiekty, takie jak: szpitale, baseny nie mogą pracować już bez specjalistycznego sprzętu. Szczególnie w szpitalach oraz innych placówkach służby zdrowia, maszyny pomagają utrzymać wysokie standardy higieniczne. Usługi sprzątające realizowane są w takich obiektach za pomocą specjalistycznych urządzeń do dezynfekcji oraz usuwania bakterii za pomocą pary wodnej o wysokiej temperaturze. Wyśrubowane normy higieniczne, jakie muszą spełniać placówki służby zdrowia sprawiają, że ciężko jest spełnić wszystkie kryteria bez zastosowania specjalistycznego sprzętu. Kolejnymi obiektami, które wymagają specjalistycznego sprzętu podczas sprzątania są baseny. Do sprzątania basenów używa się takich urządzeń jak: szorowarki, odkurzacze podwodne. Są to urządzenia, które usuwają nieczystości oraz dezynfekują. Oczywiście zastosowanie maszyn nie ma sensu bez zastosowania specjalistycznej chemii. Sprzedawcy specjalistycznych maszyn sprzątających najczęściej oferują pełny serwis posprzedażowy wraz ze sprzedażą specjalistycznej chemii.

Na polskim rynku funkcjonuje kilku dużych sprzedawców maszyn czyszczących. Niektórych usług utrzymania czystości nie można już wykonywać bez specjalistycznego sprzętu. Inwestycja w taką maszynę to koszt od 1000 do 30 000 złotych. Na rynku funkcjonują także firmy świadczące usługi najmu krótkoterminowego oraz długoterminowego maszyn specjalistycznych.

 

Komentarze są wyłączone.