Trwałość makijażu permanentnego

Trwałość makijażu permanentnego

 

Kiedy słyszymy o makijażu permanentnym, może wydawać się nam, że skoro jest on nazywany permanentnym, jego wytrzymałość możemy określić na zawsze. Okazuje się jednak, że makijaż, który wykonywany jest przez specjalistów i nazywany jest permanentnym, swój efekt utrzymuje maksymalnie do pięciu lat od wykonania zabiegu. W gruncie rzeczy daje nam to wiele możliwości.

Wypróbowanie permanentnego makijażu

makijaż permanentnyKiedy coś wydaje nam się ostateczne i na zawsze, podjęcie decyzji o wykonaniu tego typu zabiegu może być trudne i wymaga od nas wielu rozważań. Jeśli jednak efekt danego zabiegu utrzymuje się średnio od dwóch do pięciu lat, jesteśmy zdecydowanie bardziej skłonni poddać się zabiegowi i sprawdzić, jak w rzeczywistości będzie on wyglądał i czy jest to faktycznie odpowiednie dla nas rozwiązanie. Makijaż permanentny, jak zostało już wskazane wcześniej, większości osób wydaje się być rozwiązaniem, którego efekty będą nam towarzyszyły już na zawsze. Z tego też względu, nawet kiedy widzimy niedoskonałości swoich brwi, asymetrię ust, czy też zastanawiamy się nad optycznym powiększeniem naszego oka poprzez dodanie mu właściwego podkreślenia, wahamy się nad wykonaniem makijażu permanentnego, trochę obawiając się jego trwałości. Kiedy dowiadujemy się, że jego efekt utrzyma się maksymalnie pięć lat, jesteśmy bardziej skłonni pójść do kosmetyczki i wykonać daną modyfikację na naszej twarzy.

Skoro efekt makijażu permanentnego utrzymuje się do pięciu lat, to dlaczego jest on nazywany permanentnym? Jeśli zadajemy sobie tego typu pytanie, warto wiedzieć, że określenie „permanentny” w przypadku makijażu ma raczej na celu podkreślenie faktu, iż nie musimy wykonywać go codziennie i pamiętać o jego zmywaniu. On zwyczajnie w świecie jest częścią nas samych.

 

Komentarze są wyłączone.