Zabezpieczenie antykorozyjne lakierowanych powierzchni

Malowanie proszkowe to metoda, którą bardzo często wykorzystuje się w motoryzacji. Proces ten nie jest szczególnie skomplikowany, ale żeby rzeczywiście był skuteczny, to najpierw warto dokładnie wyczyścić powierzchnię, która ma być lakierowana.

Techniki elektryzacji i nanoszenia farby proszkowej

lakiernia proszkowa w OpoluW tym celu stosuje się metodę piaskowania, która jest w stanie nawet oczyścić daną powierzchnię z rdzy. Po zakończeniu piaskowania można już przystąpić do malowania proszkowego. Lakierowane w ten sposób mogą być różne przedmioty. Jeśli chodzi o motoryzację, to najczęściej dotyczy to felg samochodowych. Zasada wykonywania takiego malowania nie jest trudna – po prostu naelektryzowane cząstki farby proszkowej są nanoszone na oczyszczoną powierzchnię przedmiotu. Powierzchnia ta musi być przewodząca – może to być np. powierzchnia metalu. Warstwa proszku jest w stanie utrzymać się na powierzchni metalu dzięki siłom elektrostatycznym. Taka lakiernia proszkowa w Opolu bez wątpienia poradzi sobie z tym zadaniem. Jeśli chodzi o konkretne techniki elektryzacji i nanoszenia farby proszkowej na materiał, to stosuje się przede wszystkim dwie metody. Pierwsza z nich to natrysk elektrostatyczny. Jest to metoda wysokonapięciowa, która bardzo często nazywana jest koroną. Drugą techniką jest natrysk elektrokinetyczny. Ta metoda polega na triboelektryzacji, dlatego też potocznie nazywana jest tribo. Malowanie proszkowe nie prowadzi do emisji do środowiska żadnych rozpuszczalników czy też rozcieńczalników (co zdarza się w przypadku zwykłego lakierowania).

Poza tym materiał malarski wykorzystywany jest praktycznie w 100%, co jest kolejną zaletą stosowania tej technologii. Pokryte materiały są doskonale zabezpieczone antykorozyjnie właśnie dzięki malowaniu proszkowemu. Warto zastanowić się nad zastosowaniem tej metody.

Komentarze są wyłączone.